
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 4.9 mm |
| Width | 3.91 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Height | 1.75 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 1.58 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Type | Differential |
| Number of Elements | 2 |
| Output Current | 20 mA |
| Output Type | TTL |
| Max Supply Voltage | 36 V |
| Min Supply Voltage | 2 V |
| Ambient Temperature Range High | 125 °C |
| Response Time | 1.3 µs |
| Number of Channels | 2 |
| Operating Supply Current | 400 µA |
| Input Bias Current | -25 nA |
| Quiescent Current | 2.5 mA |
| Max Supply Current | 400 µA |
| Nominal Supply Current | 800 µA |
| Output Current per Channel | 6 mA |
| Max Input Current | 250 nA |
| Max Junction Temperature (Tj) | 125 °C |
| Input Offset Voltage (Vos) | 2 mV |
| Max Dual Supply Voltage | 18 V |
| Min Dual Supply Voltage | 1 V |
| Voltage Gain | 100 dB |
| Schedule B | 8542390000 |
Stock: 9718
Distributors
pcbx
Unit Price$0.18576
Ext.Price$0.18576
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.18576 | $0.18576 |
| 10 | $0.16475 | $1.64750 |
| 50 | $0.14611 | $7.30550 |
| 100 | $0.12059 | $12.05900 |
| 500 | $0.09952 | $49.76000 |
| 1000 | $0.09448 | $94.48000 |
| 3000 | $0.08970 | $269.10000 |
| 5000 | $0.08516 | $425.80000 |
